System Kronopol

W dniach 22 do 25 luty 2010 r nasza firma ukończyła warsztaty z zakresu budowy w konstrukcji drewnianej "Technologia System Kronopol".

System Kronopol jest nowoczesną technologią budowania w szkielecie drewnianym. Chociaż sam szkielet drewniany nie jest czymś całkiem nowym, to System Kronopol oferuje najnowocześniejsze rozwiazania technologiczne, konstrukcyjne i materiałowe.

System Kronopol

Dzięki temu wyeliminowane zostały wady tradycyjnego szkieletu drewnianego jak skrzypienie, słaba izolacyjność akustyczna i szeroko rozumiane bezpieczenstwo (ognioodporność, zawilgocenia)
Technologia szkieletu drewnianego według zasad Systemu Kronopol polega na stawianiu konstrukcji nośnej budynku w oparciu o materiały drewnopochodne, które pozbawiane są tradycyjnych wad drewna litego, a jednocześnie zachowują jego zalety.
Poszczególne elementy jak stropy, ściany i dach wykonane są w tzw. konstrukcji "skrzynkowej", co zapewnia bardzo wysoką sztywność konstrukcji. Konstrukcja wykonana jest z drewna klejonego i belek dwuteowych oraz izolacji (plyta izolacyjna Kronotherm), a następnie obustronnie pokryta płyta OSB. Wszystkie łączenia są bardzo trwałe dzięki zastosowaniu specjalnych śrub, gwoździ czy wkrętów, oraz okuć montażowych firmy Simpson. Jako poszycie konstrukcji dachowej, w zależności od wierzchniego materiału kryjącego można stosować płyty OSB lub Kronotec MDF. Płyty OSB stosuje się pod gonty bitumiczne lub pape, Kronotec MDF - to przepuszczająca parę płyta, nadająca się idealnie pod dachówki.
Technologia System Kronopol powstała w 2002 roku jako efekt wspólnej pracy zespołu specjalistów firmy Kronopol oraz specjalistów producentów innych, renomowanych materiałów budowlanych jak Rockwool, Kreisel, Xella, Simspson. Dzięki tej wymianie wiedzy i doświadczenia udało się stworzyć konstrukcje o najwyższych parametrach wytrzymałościowych i użytkowych. System Kronopol bazuje na wieloletnich doświadczeniach budownictwa szkieletowego w USA, Kanadzie, Skandynawii i Europie Zachodniej.

Technologia

Galeria